Pomoc pri žltačke
03.júna 2024

Pomoc pri žltačke

Žltačka, známa aj ako ikterus, je stav charakterizovaný žltým zafarbením kože a očí spôsobeným zvýšenými hladinami bilirubínu v krvi. Bilirubín je žltý pigment, ktorý vzniká pri rozklade starých červených krviniek. Tento symptóm môže signalizovať rôzne ochorenia pečene, žlčníka alebo krvi.

Vírusová hepatitída je významným globálnym problémom verejného zdravia. Každý rok podľahne cirhóze a rakovine pečene súvisiacej s vírusovou hepatitídou približne 1,4 milióna ľudí. Žiaľ väčšina infikovaných ľudí o svojom stave ani nevie.

 

Glutatión (GSH) a N-acetyl-cysteín (NAC) zohrávajú kľúčovú úlohu pri zvládaní žltačky vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam a schopnosti podporovať funkciu pečene.

 

Glutatión je silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred oxidačným stresom a je nevyhnutný pre detoxikačné procesy pečene. Pomáha neutralizovať voľné radikály a reaktívne formy kyslíka, ktoré môžu poškodiť pečeňové bunky a zhoršiť žltačku. Udržiavaním redoxného stavu v bunkách glutatión podporuje schopnosť pečene spracovávať a eliminovať bilirubín, kľúčový faktor pri žltačke. Okrem toho glutatión pomáha pri detoxikácii škodlivých látok, čím chráni pečeň pred ďalším poškodením.

 

N-acetyl-cysteín (NAC) je predchodcom glutatiónu. Dopĺňa hladinu glutatiónu v pečeni, čím zvyšuje jej detoxikačné schopnosti. NAC tiež priamo pôsobí ako antioxidant, znižuje oxidačný stres a zápal v pečeňových bunkách. To je obzvlášť prospešné pri stavoch, kde oxidačné poškodenie prispieva k dysfunkcii pečene a žltačke. Okrem toho sa ukázalo, že NAC zlepšuje testy funkcie pečene a hladiny bilirubínu u pacientov s ochoreniami pečene, čo z neho robí cennú terapeutickú látku pri liečbe žltačky.

 

Glutatión a NAC spoločne podporujú schopnosť pečene zvládať oxidačný stres a detoxikovať škodlivé látky, ktoré sú rozhodujúce pri liečbe a prevencii progresie žltačky.

Kurkumín, aktívna zložka v kurkume, má významné vlastnosti v boji proti žltačke, konkrétne hepatitíde. Kurkumín má silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri ochrane pečene a znižovaní zápalu. Štúdie ukazujú, že kurkumín môže podporovať regeneráciu pečeňových buniek a znižovať poškodenie pečene spôsobené toxínmi alebo infekciami.

Kurkumín tiež stimuluje produkciu žlče, ktorá je dôležitá pre trávenie tukov a elimináciu toxínov z tela, čo môže byť prospešné pre ľudí trpiacich žltačkou. Okrem toho má kurkumín schopnosť modulovať imunitnú odpoveď, čo môže pomôcť pri liečbe vírusových infekcií, ako je hepatitída, ktorá spôsobuje žltačku.

Tieto terapeutické vlastnosti robia kurkumín zaujímavým prírodným doplnkom v podpore zdravia pečene a liečbe žltačky.

Existuje aj ajurvédsky komplex na liečbu žltačky, ktorý kombinuje silu prírodných bylín používaných po stáročia. Tento komplex podporuje regeneráciu a detoxikáciu pečene, pomáha rozpúšťať žlčové kamene a zlepšuje prietok žlče, posilňuje imunitný systém a zmierňuje príznaky žltačky. Obsahuje kapsule ako Chanca Piedra, Liv Support a Indická Echinacea. Pravidelné užívanie týchto kapsúl môže zmierniť príznaky žltačky a podporiť zdravie pečene a žlčových ciest.

 

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča užívať:

-       Chanca Piedra: 2 kapsuly 2x denne

-       Indická echinacea: 1 kapsula 2x denne

-       Liv Support: 1 kapsula 2x denne

Zlepšenie možno pocítiť už po 1-2 mesiacoch užívania, avšak odporúča sa dlhodobé užívanie, minimálne 3 mesiace. Na podporu imunity a detoxikáciu pečene možno pridať aj kapsuly GiloyKurkumín

 

Žltačka je dôležitým indikátorom, že niečo nie je v poriadku s pečeňou, žlčníkom alebo krvou. V prípade výskytu symptómov je nevyhnutné vyhľadať lekársku pomoc na určenie príčiny a začatie vhodnej liečby. Včasná diagnostika a správna liečba môžu výrazne zlepšiť výsledky a kvalitu života pacientov.

 

V prípade otázok Vás radi privítame na kamenných predajniach v Bratislave alebo nám napíšte na info@naturfyt.sk.

 

Naturfyt tím 

Pomoc pri žltačke
03.júna 2024
Pomoc pri žltačke
Vírusová hepatitída je významným globálnym problémom verejného zdravia. Každý rok podľahne cirhóze a rakovine pečene súvisiacej s vírusovou hepatitídou približne 1,4 milióna ľudí. Žiaľ väčšina infikovaných ľudí o svojom stave ani nevie?.
Clarkia - účinný boj s parazitmi, vírusmi a plesňami.
17.apríla 2024
Clarkia - účinný boj s parazitmi, vírusmi a plesňami.
Clarkia je bylinka, ktorá získala popularitu vďaka svojmu potenciálu ako prostriedok proti parazitom, plochým červom, kandidám a mykózam. Rastlina je známa aj pod názvom Clarkia amoena. Obsahuje rôzne zlúčeniny, ktoré môžu byť užitočné v boji proti parazitickým infekciám v ľudskom tele.
Kolagén Tripeptid - kráľ kolagénov
04.apríla 2024
Kolagén Tripeptid - kráľ kolagénov
Tripeptid je nová generácia kolagénovych výživových doplnkov. Vďaka rýchlemu a efektívnemu účinku je to skutočný ?game-changer?. Ak hľadáte reálne výsledky v krátkom časovom horizonte, kolagén tripeptid vám k tomu pomôže.