Kolagén Tripeptid - kráľ kolagénov
04.apríla 2024

Kolagén Tripeptid - kráľ kolagénov

Tripeptid je nová generácia kolagénovych výživových doplnkov. Vďaka rýchlemu a efektívnemu účinku je to skutočný game-changer. Ak hľadáte reálne výsledky v krátkom časovom horizonte, kolagén tripeptid vám k tomu pomôže. 

Bionutrian je značka, ktorá na slovenský trh ako prvá prináša kolagén tripeptid. Tripeptid bol vyvinutý vo švajčiarskom koncerne na základe najnovších vedeckých poznatkov. Čím menšia je veľkosť molekúl kolagénu - tým vyššia je miera vstrebávania v tele. A nielen to! S kolagénom Tripeptid uvidíte skutočné výsledky už do niekoľkých dní. Je to teda kolagén s neporovnateľnou absorpčnou silou a bezkonkurenčnou bioaktivitou.

 

Čo tripeptid vlastne znamená?

Je to vedecky dokázané - kolagén tripeptid je najmenšia jednotka kolagénu. Už názov prezrádza, že na rozdiel od tradičných kolagénových doplnkov, ktoré obsahujú 30 až 100 aminokyselinových reťazcov, tripeptid obsahuje iba 3 aminokyselinové reťazce.

 

Klasické hydrolyzované kolagény obsahujú tzv peptidy. Peptid je názov pre krátke reťazce aminokyselín. Veda a výskum posunuli toto krátenie do ďalšieho levelu. 

To, o čo sa snažia výrobcovia batérií abutomobilov, že im ide o vyšší výkon s dlhším dojazdom pri čo najnižších vstupoch, v podstate toto sa podarilo aj švajčiarskemu koncernu. So švajčiarskou presnosťou je zložitá špirála kolagénu starostlivo rozbitá, reťazce sú hydrolyzované na ešte kratšie reťazce. Z kolagén peptidov sa ich ďalším enzymatickým krátením/ štiepením stáva tripeptid- vysoko bioaktívna látka, ktorá dokáže stimulovať metabolické procesy v našom tele, a to aj pri minimálnom množstve. Pri tripeptide už neplatí pravidlo kvantity čim viac, tým lepšie. Pretože aj pri nízkych dávkach dosiahnete lepšie a rýchlejšie výsledky. 

S kolagénom Tripeptid nedostanete len tak hocijaký kolagénový doplnok - dostanete skutočne vedecky pokročilú formulu.

 

Ako bolo spomenuté, tripeptid - najmenšia jednotka kolagénu- pozostáva len z  3 aminokyselín. Aminokyseliny sú vzájomne spojené dvoma alebo občas troma peptidovými väzbami. Funkcia tripeptidu je závislá na aminokyselinách, z ktorých sa skladá, a ich poradí.

Tieto aminokyseliny sú väčšinou glycín a hydroxyprolín.

Glycín aktivuje fibroblasty - kľúčové kožné bunky, ktorých hlavnou funkciou je aj syntéza kolagénu a elastínu. Kvalita našej pokožky, jej zdravie a vzhľad, ako aj jej schopnosť hojenia, závisia práve od aktívnej činnosti fibroblastov.

Druhou, v tripeptide sa vyskytujúcou aminokysleinou, je hydroxyprolín - aminokyselina potrebná pre tkanivo chrupavky a pokožky, ktorá taktiež urýchľuje regeneráciu kostí a hojenie rán. 

Obe aminokyseliny zabezpečujú zvýšenú pružnosť kĺbov a väzov.

V čom je tripeptidový kolagén jedinečný?

 

Tento špeciálny tripeptid sa od bežného kolagénu líši v zásadnej veci - že sa vstrebáva vďaka svojej malej veľkosti priamo v čreve a telo ho rýchlejšie spracúva. 

Ešte prekvapujúcejšie je, že kolagén tripeptid má jednu inovatívnu vlastnosť, a síce - že sa prednostne vstrebáva práve orgánmi spojenými s kolagénom, ako sú koža, kosti, chrupavky a šľachy.

Okrem toho boli potvrdené rôzne funkcie kolagén tripeptidu, ako napríklad aktivácia schopnosti organizmu produkovať nový kolagén a kyselinu hyalurónovú, spevňovanie kostí a šliach, atď.

 

Molekulová hmotnosť bovinného kolagénu pod hranicou 500 Daltonov - prvý v Európe

Kolagén tripeptid je už veľmi dobre známy a vyhľadávaný v ázijskom svete. Je úplne iný, ako kolagén, ktorý doteraz poznáme. Tripeptid má extrémne malú veľkosť molekúl s hmotnosťou menej ako 500 Daltonov, vďaka čomu sa expresne rýchlo vstrebáva do tela. Už to nie je kolagén, ani aminokyselina v bežnom zmysle slova, ale úplne iná a nová zložka v oblasti krásy a zdravia. 

Tripepid má nielen nízku molekulovú hmotnosť, ale aj vysoký obsah koncentrovaných aminokyselín. Už do 15 minút po požití prenikajú kolagénové aminokyseliny do krvi a začínajú pôsobiť na obnovu organizmu a pozastavujú proces starnutia. Tripeptidy pôsobia predovšetkým na bunky a prenikaním do ich jadra stimulujú regeneráciu a spúšťajú proces obnovy buniek.

Práve extrémne nízka molekulová hmotnosť tohto výživového doplnku umožňuje dosiahnuť rýchlejšie výsledky. Štúdie ukazujú, že kolagén tripeptid je efektívnejší ako "štandardné" kolagénové peptidy, pretože ponúka účinky za kratší čas.

Jeho výnimočnosť spozorujete už pri zarábaní nápoja - kolagén tripeptid sa úplne rozpustí v akomkoľvek nápoji do 20 sekúnd! Rozlúčte sa teda s kolagénovými doplnkami, ktoré sa niekedy úplne nerozpustia, alebo ktoré zanechávajú v pohári hrudky. Pri zachovaní postupu: prášok do suchého pohára a následné zaliatie vodou budete svedkami expresne rýchleho rozpustenia. 

 

Ako rýchlo spozorujete výsledky pri užívaní tripeptidu?

 

Ak vás nebaví čakať týždne, až mesiace na výsledky kolagénového výživového doplnku, vyskúšajte TRIPEPTID. Na rozdiel od tradičného kolagénu, ktorému trvá podstatne dlhšie, kým začne pôsobiť, je kolagén Bionutrian Tripeptid vyvinutý tak, aby sa rýchlo vstrebával a jeho účinky boli viditeľné už doslova za pár hodín. Ide teda o vysokokvalitný doplnok stravy, ktorý prirodzeným spôsobom posilňuje nielen tkanivá pokožky, ale je prospešný aj pre zdravie pohybového aparátu. 

 

Ak to máme pretlmočiť na čísla, tripeptid je jedinečná forma peptidu, ktorého účinnosť je štyrikrát vyššia v porovnaní s bežnými kolagénovými peptidmi a 20-krát vyššia v porovnaní s nepeptidovými typmi kolagénu. Pri užívaní tripeptid kolagénu možno prvé výsledky pozorovať po 7 až 10 dňoch vďaka aktívnym aminokyselinám, ktoré zostávajú v krvi vo vysokých koncentráciách viac ako šesť hodín po požití. 

 

Koľko, ako a kedy Bionutrian Tripeptid Collagen užívať?

 

Z kolagénu Tripeptid stačí dávkovať  vďaka jeho vynikajúcej vstrebateľnosti a rýchlej interakcii minimálne množstvá. Dosiahnete teda väčší účinok aj z menšieho množstva. 

Tripeptid Collagen značky Bionutrian kombinuje v dennej dávke 2g kolagénu tripeptid a 1g pomletého acerola prášku. V balení je 30 porcií, takže balenie vám vydrží 1 mesiac. 

Acerola (brazílska čerešňa) je bohatý zdroj vitamínu C a je zároveň zdrojom fytonutrientov, ako sú karotenoidy, fenoly a flavonoidy. Plody aceroly majú okrem vitamínu A aj vitamíny skupiny B a prirodzene obsahujú aj železo, fosfor, vápnik, magnézium, zinok a draslík. Práve prírodný zdroj vitamínu C dokonale dopĺňa efekt tripeptidu. Tripeptid Collagen značky Bionutrian sa výborne mieša s vodou, okamžite sa rozpúšťa a vďaka acerole má jemne kyslastú chuť.  

Odporúčame užívať kedykoľvek počas dňa, nie však bezprosredne s jedlom. Zaradiť ho možno napr. medzi raňajkami a obedom, alebo medzi obedom a večerou, alebo aj po večeri. 

Bionutrian Tripeptid Collagen neobsahuje arómy, laktózu, lepok, ani cukor.

 

V ktorých oblastiach tripeptid pomáha?

 

Kolagén tripeptid má regeneračný účinok na telo.

 

V oblasti pohybového ústrojenstva znižuje zápalový proces a bolesť kostného tkaniva a kĺbov a obnovuje hustotu a pevnosť kostí. Športovci, ale aj ľudia s rôznymi ochoreniami kĺbov a kostí pociťujú menej bolesti, zlepšuje pružnosť kĺbov, znižuje bolesti a stuhnutosti kĺbov, takže starší ľudia získavajú väčšiu pohyblivosť a schopnosť viesť aktívnejší život. Hojenie po zlomeninách prebieha rýchlejšie a všeobecne pomáha pri procese zotavenia a hojenia.

Okrem horeuvedného urýchľuje výsledky tréningu, podporuje rýchlu regeneráciu po fyzickej námahe a znižuje riziko vzniku osteoartrózy.

 

V oblasti starostlivosti o pleťa zlepšuje tón a štruktúru pokožky, zabezpečuje výživu a hydratáciu pokožky, čím zvyšuje jej žiarivosť, vyhladzuje vrásky na tvári, odstraňuje stopy stresu a únavy na pokožke, obnovuje pokožku poškodenú slnkom. Obnovuje tiež hustotu a štruktúru vlasov a posilňuje nechtovú platničku. Aminokyseliny majú veľký význam pri liečbe kožných ochorení, ako je akné alebo vredy, pomáhajú posilňovať štruktúru epidermy a vyhladzovať pokožku. S tripeptidom dosiahnete rýchly prirodzený liftingový efekt, ktorý nezabezpečí žiadny krém ani iná ošetrujúca kozmetika.

 

 

DODATOČNÉ INFO - K čomu prišla veda a výskum?

 

Švajčiarsky koncern je priekopníkom výskumu a vývoja želatíny/kolagénu. Kolagén tripeptid (v skratke označovaný aj ako CTP), vyrobený po mnohých rokoch štúdií je pokročilý materiál s novou funkčnosťou, ktorá nie je dostupná v bežných kolagénových produktoch.

Kľúčom k výnimočným vlastnostiam funkčného kolagén tripeptidu je jeho veľkosť. Ide o minimálnu jednotku kolagénu zloženú z 3 aminokyselín, a preto sa v našom tele dokáže rýchlo vstrebať a podávať doslova špičkový výkon.

Výskum funkčnosti tripeptidu, samozrejme, pokračuje a očakáva sa, že sa okrem kozmetiky a zdravej výživy rozšíri aj do oblasti preventívnej medicíny.

V tomto článku vám chcem predstaviť výhody kolagénu tripeptid a to, kam výsledky výskumu doposiaľ dospeli.

 

Kolagén tripeptid zaujal hneď kvôli svojej vysokej absorbovateľnosti a funkčnosti. Pri študovaní distribúcie do tkanív po jeho perorálnom prijatí a následnej absorpcii do tela, sa prišlo k nasledovným záverom.

 

Zabudovávanie tripeptidu do tkanív po prijatí (štúdia in vivo)

Bolo zdokumentované, že absorbovaný tripeptid sa prednostne zabudovával do kože, kostí, chrupaviek a šliach. To sú práve tkanivá, ktoré kolagen prirodzene obsahujú. To naznačuje, že tripeptid výrazným spôsobom prispieva k štruktúre spojivových tkanív.

Absorpcia z tráviaceho traktu (štúdia in vivo)

Normálne sa bielkoviny absorbujú ako aminokyseliny alebo krátke peptidy po rozklade rôznymi tráviacimi enzýmami v žalúdku a črevách a používajú sa hlavne ako materiál na syntézu bielkovín. Keď sa proteín absorbuje vo forme peptidov do tela, je to rýchlejšie ako absorpcia aminokyselín a niektoré z týchto peptidov vykazujú biologickú aktivitu v tele. Tripeptid má ešte rýchlejšiu absorpciu, funkčnosť a bioaktivitu. Tripeptid sa totiž absorbuje do krvnej cievy rýchlejšie a efektívnejšie ako molekuly aminokyselín. Preto prináša rýchlejšie výhody kolagénu do tela.

Podpora produkcie kolagénu v koži (štúdia in vitro)

Kolagén hrá kľúčovú úlohu v koži. Skúmalo sa, aký vplyv má tripeptid na produkciu kolagénu pomocou fibroblastov - teda ľudských buniek, ktoré v koži kolagén produkujú. Kolagén tripeptid zvýšil produkciu množstva kolagénu vo fibroblastov. Kolagén tripeptid môže teda pomôcť napr. Aj pri preležaninách (dekubitoch) a pri redukcii vrások.

 

Podpora produkcie kolagénu v kostiach

Kolagén tripeptid zvýšil množstvo produkcie kolagénu v ľudských osteoblastoch ? bunkách v kostnom tkanive. Preto kolagén tripeptid môže výrazne prispieť k udržaniu a podpore zdravých kostí.

Podpora hojenia poškodených šliach (štúdia in vivo)

Šľachy spájajú svaly a kosti v tele. Achilovka pozostáva z viac ako 80 percent kolagénových vlákien. Keď je kolagén starnutím zredukovaný, šľacha má menšiu elasticitu s pružnosť a má tendenciu sa trhať. Kolagén tripeptid pozitívne vplýva na proces hojenia pri ruptúrach šliach.

 

Podpora syntézy kolagénu typu II v chrupavke (in vitro)

V kĺbe funguje ako výplň chrupavka a dôležitú úlohu zohráva jej hlavná zložka kolagén typu II. Skúmalo sa, aký vplyv má CTP na syntézu kolagénu typu II.

Pri pokusoch sa došlo k záveru, že požitie kolagén tripeptidu podporuje tvorbu kolagénu v kĺbovej chrupavke a prináša preventívny/liečebný účinok proti ochoreniam chrupaviek, ako je osteoartróza kolena a pod.

 

Preventívny/zlepšujúci účinok na asterosklerózu (in vitro/ in vivo)

Na základe doteraz realizovaných in vivo pokusov sa predpokladá, že požitie kolagén tripeptidu by mohlo zabrzdiť rozvoj aterosklerózy. K tomu sú ale potrebné ďalšie výskumy.

 

V prípade otázok Vám radi odpovieme u nás osobne alebo na infolinke.

 

Naturfyt tím

Pomoc pri žltačke
03.júna 2024
Pomoc pri žltačke
Vírusová hepatitída je významným globálnym problémom verejného zdravia. Každý rok podľahne cirhóze a rakovine pečene súvisiacej s vírusovou hepatitídou približne 1,4 milióna ľudí. Žiaľ väčšina infikovaných ľudí o svojom stave ani nevie?.
Clarkia - účinný boj s parazitmi, vírusmi a plesňami.
17.apríla 2024
Clarkia - účinný boj s parazitmi, vírusmi a plesňami.
Clarkia je bylinka, ktorá získala popularitu vďaka svojmu potenciálu ako prostriedok proti parazitom, plochým červom, kandidám a mykózam. Rastlina je známa aj pod názvom Clarkia amoena. Obsahuje rôzne zlúčeniny, ktoré môžu byť užitočné v boji proti parazitickým infekciám v ľudskom tele.
Kolagén Tripeptid - kráľ kolagénov
04.apríla 2024
Kolagén Tripeptid - kráľ kolagénov
Tripeptid je nová generácia kolagénovych výživových doplnkov. Vďaka rýchlemu a efektívnemu účinku je to skutočný ?game-changer?. Ak hľadáte reálne výsledky v krátkom časovom horizonte, kolagén tripeptid vám k tomu pomôže.