Bachove kvapky - bez stresu do školy a škôlky
16.augusta 2023

Bachove kvapky - bez stresu do školy a škôlky

Bachove kvapky sú populárne prírodné prostriedky, ktoré sa používajú na podporu emocionálneho a psychického zdravia. Mnohí rodičia a pedagógovia často siahnu po týchto prírodných doplnkoch výživy na upokojenie detí pri nástupe do školy.

Jedným z najvýraznejších duševných problémov, ktorým čelia študenti vstupujúci do školy na Slovensku, je akademický tlak a úzkosť z výkonu. Slovenský vzdelávací systém je známy svojimi náročnými učebnými osnovami, ktoré niekedy môžu viesť k vysokým úrovniam stresu u študentov. Strach z nesplnenia akademických očakávaní, najmä počas dôležitých prechodových období, ako sú prijímacie skúšky alebo začiatok vyššieho vzdelávania, môže výrazne ovplyvniť duševné zdravie študenta.

Bachove kvapky boli vyvinuté lekárom a homeopatom Dr. Edwardom Bachom v 30. rokoch 20. storočia. Jeho filozofia sa zakladá na predpoklade, že kvapky z kvetov rastlín majú schopnosť ovplyvňovať negatívne emócie a psychické stavy. Existuje niekoľko rôznych druhov Bachových kvapiek, ktoré sú určené na rôzne emocionálne stavy, ako je úzkosť, strach, nepokoj či nedostatok sebavedomia.

Krízová esencia Rescue Remedy 1020ml pomáha deťom zvládať náročné obdobia, ako napríklad odlúčenie od rodičov, prvé dni v škole či škôlke, úrazy, smútok, hnev, ale napríklad aj hyperaktivitu, ktorá úzko súvisí s poruchou pozornosti. Krízová esencia v organizme prirodzene nastoľuje rovnováhu a proces samo liečenia.

Bachove kvapky  môžu použiť okrem detí aj rodičia v akejkoľvek situácii, čo ich vyvedie z rovnováhy počas každodenného života: napríklad po hádke, pri pohovore do zamestnania, pred nepríjemným vyšetrením alebo operáciou.

Rescue Night sú zložením veľmi podobné ako denné kvapky. Sú vhodné na noc, pretože  obsahujú naviac White Chestnut -Pagaštan biely, ktorý utišuje myšlienky, čo môže byť 1 z dôvodov nekľudného spánku.

Kids Rescue sa od krízovej esencie Rescue remedy líšia len tým, že majú umelú pipetu, inak sú zložením rovnaké.

Pohodlnejšia forma Bachových esencií sú pastilky, ktoré neobsahujú cukor a navyše majú príjemnú chuť. Môžete ich mať v kabelke kedykoľvek počas dňa poruke. Sú v troch obľúbených príchutiach : pomaranč s bazou, citrón alebo čierna ríbezľa.

Bachove kvapky sú považované za bezpečné (s minimálnymi vedľajšími účinkami), niektorí ľudia ich môžu považovať za užitočný spôsob, ako deti upokojiť a pomôcť im lepšie zvládnuť novú skúsenosť.

Radi vám s výberom poradíme u nás na kamenných  predajniach v Bratislave alebo na infolinke  info @naturlekaren.sk .

 

NaturFyt tím

Pomoc pri žltačke
03.júna 2024
Pomoc pri žltačke
Vírusová hepatitída je významným globálnym problémom verejného zdravia. Každý rok podľahne cirhóze a rakovine pečene súvisiacej s vírusovou hepatitídou približne 1,4 milióna ľudí. Žiaľ väčšina infikovaných ľudí o svojom stave ani nevie?.
Clarkia - účinný boj s parazitmi, vírusmi a plesňami.
17.apríla 2024
Clarkia - účinný boj s parazitmi, vírusmi a plesňami.
Clarkia je bylinka, ktorá získala popularitu vďaka svojmu potenciálu ako prostriedok proti parazitom, plochým červom, kandidám a mykózam. Rastlina je známa aj pod názvom Clarkia amoena. Obsahuje rôzne zlúčeniny, ktoré môžu byť užitočné v boji proti parazitickým infekciám v ľudskom tele.
Kolagén Tripeptid - kráľ kolagénov
04.apríla 2024
Kolagén Tripeptid - kráľ kolagénov
Tripeptid je nová generácia kolagénovych výživových doplnkov. Vďaka rýchlemu a efektívnemu účinku je to skutočný ?game-changer?. Ak hľadáte reálne výsledky v krátkom časovom horizonte, kolagén tripeptid vám k tomu pomôže.